Jakost vody ke koupání - 29. týden 2020


Jakost vody ke koupání – 29. týden 2020

Voda na téměř všech přírodních koupalištích v Královéhradeckém kraji je aktuálně vhodná ke koupání. Konkrétně máme v tomto týdnu k dispozici vyhovující výsledky rozborů z koupaliště v Teplicích nad Metují, Sobotce, Mladějově – Zeleném údolí, Třebnouševsi (odběry vody provedeny 9.7.2020), dále z koupališť Stříbrný rybník – Malšova Lhota, WAKE PARK - Plačice, Dachova u Hořic, Vrchlabí – Vejsplachy, Pecka, Dvůr Králové nad Labem – Tyršovo koupaliště a Mladé Buky – Sejfy (odběry 13.7.2020). Zhoršenou kvalitu vody jsme zaznamenali na koupališti Trutnov - Dolce (odběr 13.7.2020), kde doporučujeme osprchovat se po koupání čistou vodou.

Na sezónních umělých koupalištích v Královéhradeckém kraji je voda ke koupání vyhovující.

V souvislosti s prevencí možného šíření onemocnění COVID-19 doporučujeme průběžně sledovat vývoj epidemiologické situace a v dané době platná pravidla pro chování návštěvníků na koupalištích, neboť nelze vyloučit jejich změnu ani v průběhu letní koupací sezóny. Základní pokyny pro chování návštěvníků má provozovatel povinnost zveřejnit nejen u vstupu na koupaliště, ale i a na dalších viditelných místech koupaliště.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vzhledem k vývoji počasí upozorňujeme na platnost výsledků laboratorních rozborů k uvedenému datu odběru. U koupališť ve volné přírodě, nádrží ke koupání a koupacích oblastí nelze vyloučit změnu v jakosti vody ke koupání v důsledku přívalových srážek a možných splachů z okolí.

Dále upozorňujeme na skutečnost, že jakost vody je sledována pouze na vodních plochách uvedených na našich webových stránkách. Na ostatních vodních plochách není kvalita vody monitorována a koupání je zde na vlastní nebezpečí!

Za KHS
Bc. Veronika Krejčí
16. července 2020, 13:45 hodin